در نشست بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و مؤسسه خلاقیت و کارآفرینی شایان وابسته به هلدینگ کسب وکار مطرح شد:

توانمند سازی با چاشنی استعداد یابی

اشتغال زایی همواره یکی از دغدغه های بزرگ کشور ها و مسئولین آن ها می باشد که به جد هم موضوع مهمی است ؛ که بر مولفه های مختلفی از رضایت زندگی افراد چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار می باشد.موضوع اشتغال زایی به میزانی پر اهمیت است که دستاویزی برای تبلغیات کاندیداهای مختلف برای تصدی پست های متفات هم می باشد. متاسفانه خود موضوع اشتغال زایی هم در کشور ما مسائلی را در درون خود دارد و شاهد افراد زیادی می باشیم که در شغل هایی مشغولند؛که متناسب با علاقه و استعدادشان نمی باشد و اکثرا راضی و خوشحال نیستند. این مساله و عدم تطابق علائق و استعداد های افراد با مشاغلشان به تنهایی می تواند مسائل و مشکلات فراوانی را برای جامعه و کشور به وجود آورد. ما چه در بعد کلان و چه در حوزه های خرد نیازمند شناسایی استعداد ها و علایق افراد و هدایت آن ها به مسیری که متناسب با استعداد ها، علایق ایشان و نیاز بازار کسب وکار هستیم، مساله ای که باعنایت به آن که می توانیم جامعه ای سالم تر ، شاداب تر و توسعه یافته تر داشته باشیم. در این راستا مسئولین کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران، مجموعه کسب و کار، موسسه خلاقیت وکارآفرینی شایان ، مدیران سازمان صدا و سیما و جمعی از مسئولین شهرداری تهران نشستی را در محل بوستان گفتگوی تهران و در خلال جشن رمضان با موضوع استعدادیابی و آموزش های مهارتی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد داشتند، که در ادامه می توانید شاهد صحبت های محسن ولیئی رییس کمیته امداد استان تهران و مینا مهرنوش مدیر هلدینگ کسب و کار باشید.

توانمند سازی در راستای استعداد افراد

در ابتدای این نشست محسن ولیئی رییس کمیته امداد امام خمینی در استان تهران اظهار داشت: ما در کمیته امداد امام خمینی سالیانه  ۱۰تا ۱۲هزار نفر را تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار می دهیم و بحث مهارت آموزی را با آن ها داریم. بخشی از آموزش های ما در کمیته امداد به حوزه های کسب و کار، کارآفرینی و کسب و کارهای دانش بنیان باز می گردد و ما ارتباطات خوبی را با کسب و کار های این حوزه ایجاد کرده ایم.

وی در ادامه گفت: ما در کمیته امداد امام خمینی به دنبال این هستیم که بتوانیم خانواده های تحت پوشش خودمان را تحت آموزش های کسب و کاری قرار دهیم و در راستای کمک به استقلال خانواده ها آن ها را در راه کارآفرین شدن همراهی نماییم.کمیته امداد بر خلاف تصور عموم، سرمایه اجتماعی رو به رشدی را در این سالها داشته است و ما طرح های زیادی را در بخش کارآفرینی و اشتغال افراد تحت پوشش خودمان داشته ایم. ما در این راستا طرح باشگاه کارآفرینان را داشته ایم که از تمام موجودی های کارافرینی برای بحث های منتورینگ،آموزش،تربیت نیروی انسانی و… مددجویان استفاده می نماییم.

ولیئی همچینین افزود: ما باید توجه بیشتری را در کمیته امداد به زنان داشته باشیم چون که ۷۰درصد افراد تحت پوشش ما را بانوان تشکیل می دهند و از ۲٫۵میلیون خانم سرپرست خانوار ،۴۰درصد  از آن ها تحت پوشش کمیته امداد می باشند.

وی در پایان بیان کرد:۱۲٫۵درصد از افراد تحت پوشش کمیته امداد در محدوده سنی بیست سال می باشند که اغلب آن ها توانمند سازی نشده اند و ما باید استعداد های این افراد را توسط مدل ها و روش های استعداد سنجی شناسایی نماییم تا بتوانیم این توانمندی ها را در راستای استعداد های ایشان پیاده سازی کنیم.

اهمیت نقش منتور در توسعه کسب و کار ها

در ادامه نشست مینا مهرنوش کارآفرین و مدیر هلدینگ کسب و کار گفت:کمیته امداد باید در بخش های کسب و کار و کارآفرینی با توجه به نوع منطقه، مدل های کسب و کاری متفاوتی را اجرا نماید.

وی در ادامه گفت: ما بحث آموزش برای افراد و پتانسیل ها را باید به نحوی داشته باشیم که مطابق با مدل های کسب و کار نوین باشند و نوعی از آموزش های مهارتی را پیاده نماییم که مدل های کسب و کار جدید را پوشش دهند و افراد بتوانند از آن ها با توجه به مدل های به روز استفاده نمایند.

مهرنوش در پایان گفت: ما در بحث های  کسب و کار و کارآفرینی خدمات متنوعی را داشته ایم و همسو با نیاز های این بازار و در جهت کمک به این حوزه گام های فراوانی را برداشته ایم و دائما در حال نیاز سنجی در حوزه کارآفرینی کشور می باشیم. ما بسته های خدماتی متنوعی را برای کسب و کار ها آماده کرده ایم و در حال خدمت رسانی به آن ها می باشیم.ما با توجه به اهمیت موضوع منتورینگ و نقش یک منتور خوب در موفیقت یک کسب و کار به خصوص کسب و کار های کوچک، بحث های استعداد یابی و آموزش های مهارتی را داریم و در بخش های دیگر خدمات متنوعی همچون کلینیک کسب و کار و بحث های بازاریابی و فروش را با توجه به نیاز کسب و کار ها در نظر گرفته ایم.

ضمنا در پایان این جلسه تفاهماتی شفاهی بین مدیران کمیته امداد امام خمینی در استان تهران و مجموعه کسب و کار برای همکاری های بیشتر در زمینه استعداد یابی و آموزش های مهارتی صورت گرفت.

0 Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمام حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به QTalent می باشد

Log in with your credentials

Forgot your details?